olimpiada kreatywnościSP8

Kreatywni w SP8 (FOTO)

W pierwszy weekend marca grupa uczniów z klasy 6 b Szkoły Podstawowej nr 8: Wiktoria Pojasek, Lena Janus, Hanna Kubik, Oliwia Szubert,  Patrycja Kołodziejczyk, Julia Wciórka i Aleksander Kaczyński, uczestniczyła w niezwykłym wydarzeniu – olimpiadzie kreatywności Destination Imagination.

Przez cały rok szkolny drużyna pod czujnym okiem trenerek: Ewy Kusal-Marciniec i Natalii Jezierskiej, pracowała nad wybranym przez siebie wyzwaniem drużynowym – projektem, a efekty swojej pracy zaprezentowała na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination, która odbywa się co roku we Wrocławiu.

Szkolna drużyna “Wesołe Agrafki” doskonale poradziła sobie z olimpijskimi wyzwaniami. Wybierając wyzwanie artystyczne, zaprezentowała kreatywne przedstawienie, a przystępując do nieznanego wcześniej „wyzwania na już”, podjęła wysiłek konstrukcyjny polegający na wybudowaniu wieży utrzymującej się na platformie umieszczonej w pojemniku z wodą. Wyzwanie artystyczne zyskało aprobatę oceniających je ekspertów; cieszyło się także uznaniem publiczności i zostało nagrodzone gromkimi brawami oraz słodkim co nieco. Prócz zmagań olimpijskich, wielu emocji i niezapomnianych wrażeń dostarczył Wesołym Agrafkom udział w rozmaitych atrakcjach, m.in. grze terenowej i warsztatach integracyjnych prowadzonych w języku angielskim. Nasi uczniowie poznali także swoją drużynę bliźniaczą (Siedem Cudów Świata z Wrocławia), z którą wymienili się pamiątkowymi upominkami –  taka jest tradycja olimpiady. Poznali również członków innych drużyn; mieli okazję porozmawiać z gośćmi z Ekwadoru, Węgier, USA i i wymienić się z nimi olimpijskimi pinsami. Członków drużyny  wspierali i dopingowali rodzice, którzy uczestniczyli w ceremonii otwarcia i zamknięcia olimpiady, i przygotowali specjalny transparent. W czasie tej olimpiady rodzice Wesołych Agrafek też stworzyli fantastyczną kreatywną drużynę – relacjonuje Natalia Jezierska.

Niezwykle wzruszającym momentem było otrzymanie pamiątkowej tablicy olimpijskiej informującej o tym, że szkoła została Szkołą Kreatywności 2019 oraz podziękowanie przez członków drużyny i ich rodziców trenerkom, które otrzymały wspaniałe obrazki z kreatywnymi wierszykami.

Warto zaznaczyć, że Destination Imagination (DI) jest największym na świecie programem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży zorientowanym na rozwój kreatywności oraz umiejętności XXI wieku takich jak: kreatywność, innowacyjność, adaptowanie się do nowych warunków, doprowadzanie zadań do końca, praca zespołowa, budowanie dobrych relacji oraz dostrzeganie i wykorzystywanie szans.

SP8 jest jedyną placówką w Świdnicy, posiadającą tytuł Szkoły Kreatywności, w której wykwalifikowane trenerki, w ramach programu Destination Imagination, rokrocznie prowadzą drużyny, wdrażając je do kreatywnych rozwiązań.

foto: E. Kusal-Marciniec/ SP8

 

Zobacz również