policjaprzekroczenie prędkościzatrzymanie

Kolejne prawa jazdy odebrane za nadmierną prędkość

112 km/h to prędkość, jaką w terenie zabudowanym rozwinął jeden z kierowców. Drugi jechał z prędkością 101 km/h w miejscach, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Obaj musieli na najbliższe 3 miesiące „rozstać się” ze swoimi uprawnieniami do kierowania.
7 września ok. godz 9.15 na terenie gminy Świdnica policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Opel. 42-letni mieszkaniec Strzegomia w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, poruszał się z prędkością 101 km/h, czyli aż o 51 km/h przekroczył dozwolony limit.
Tego samego dnia, 15 minut później ok. godz 9.30 również na terenie gminy Świdnica mundurowi zatrzymali kolejnego kierowcę, który w terenie zabudowanym poruszał się o wiele szybciej, niż pozwalają na to przepisy. 35-letni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego, w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h,  pędził swoim autem 112 km/h.

Za popełnione wykroczenia mężczyźni zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi oraz 10 punktami karnymi. Ponadto stracili swoje prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Zobacz również