narkotykipolicjazatrzymanie

Kierujący pod wpływem środków odurzających

Strzegomscy policjanci zatrzymali kierującego, u którego badanie na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie potwierdziło, że jest pod wpływem środków odurzających, ponadto mężczyzna w chwili zatrzymania posiadał przy sobie marihuanę.
14 maja policjanci patrolujący rejon miasta Strzegom ok godz 17.00 zauważyli samochód osobowy marki  Opel. Pojazdem tym poruszał się mężczyzna, którego sposób jazdy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu.
Po zatrzymaniu pojazdu, okazało się że kierujący – 34-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego jest trzeźwy. Mężczyznę poddano badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie.  Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych.  Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych.

Ponadto w czasie kontroli przy mężczyźnie ujawniono woreczek z zawartością suszu roślinnego, który poddano badaniom na testerze narkotykowym. Badanie potwierdziło, że zabezpieczona substancja to marihuana. 34-latek posiadał przy sobie kilka porcji tego narkotyku.

Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

Zobacz również