nietrzeźwypolicjazatrzymanie

Kierował tirem, mając blisko 2,7 promila alkoholu w organizmie

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Strzegomiu zatrzymali 61-letniego mężczyznę, który jechał samochodem ciężarowym w stanie nietrzeźwości. Badanie stanu trzeźwości wykazało że ma on blisko 2,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem. Za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.
3 września ok. godz 15.00 funkcjonariusze Zespołu Prewencji Komisariatu Policji w Strzegomiu, pełniąc służbę na terenie miasta, zwrócili uwagę na poruszający się pojazd ciężarowy marki Volvo, którym poruszał się mężczyzna. Sposób jazdy kierowcy mógł wskazywać, że znajduje się on pod wpływem alkoholu. Policjanci postanowili zweryfikować swoje podejrzenia. W trakcie kontroli przeprowadzone badanie wykazało u 61-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego blisko 2,7 promila alkoholu w organizmie. Trafił on prosto do policyjnego aresztu.

61-latek za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

foto: KPP Świdnica

Zobacz również