interwencjeStraz Miejska

Interwencje Straży Miejskiej

Ponad sto interwencji przeprowadzili strażnicy miejscy w minionym tygodniu.

26.10. 2018r. godz. 19:10 prośba mieszkańca pl. Grunwaldzkiego o podjęcie działań względem mężczyzny, który leży na chodniku pod halą targową. Skierowani w to miejsce funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna znajduje się pod silnym wpływem alkoholu i nie jest w stanie zapanować nad swoimi odruchami.  Decyzją oficera dyżurnego KPP nietrzeźwy osobnik został osadzony w Policyjnej Izbie Zatrzymań. Sprawa swój finał znajdzie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy. Sprawca otrzymał także rachunek za przespaną noc w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych w  KPP.

27.10. 2018r. godz. 15:40  zgłoszenie z ul. M. K. Słobódzkiego o psie mieszkańców z ul. W. Wróblewskiego, który notorycznie biega samopas po os. Młodych. Po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających i rozpytaniu okolicznych mieszkańców strażnicy ustalili adres zamieszkania właścicieli czworonoga.  W stosunku do sprawcy wykroczenia zostało przeprowadzone postępowanie zgodnie z Kodeksem postępowania w sprawach o wykroczenie. Miejmy nadzieje, że zastosowana sankcja doprowadzi do właściwego nadzoru nad zwierzęciem.

28.10. 2018 r godz.13:30 Dyżurny Komendy Powiatowej Policji prosi o interwencję w stosunku do lokatora jednej z kamienic przy ul. Długiej w związku z podejrzeniem o spalanie śmieci. W trakcie czynności wyjaśniających dokonano kontroli paleniska. Z interwencji strażnicy sporządzili protokół kontroli.

29.10. 2018r. godz. 17:25 mieszkaniec ul. Bobrzańskiej prosi o pomoc w związku z zaklinowaniem się dużego psa w okienku piwnicznym jego posesji. Przybyli we wskazane miejsce strażnicy miejscy uwolnili duszącego się psa z pułapki i oddali go właścicielowi.

30.10. 2018r. godz. 14:50 n/n mężczyzna zgłasza, że na ul. Przemysłowej, jadąc w kierunku ul. W. Witosa, przechylony i mało widoczny jest znak „Objazd”. Przybyli w to miejsce funkcjonariusze ustawili znak prawidłowo.

30.10. 2018r. godz. 16:30 prośba o podjęcie działań względem osób, które przy ul. Spółdzielczej wyrzucają przez okno meble. Po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających nakazano zaprzestać tej czynności, posprzątać wyrzucone rzeczy, a pozostałe wyposażenie mieszkania wynieść z budynku po schodach. Sprawca wykroczenia został pouczony.

31.10. 2018r. godz. 7:45 patrol strażników miejskich został poproszony o podjęcie interwencji na ul. Grodzkiej w stosunku do leżącego na chodniku mężczyzny. Po przybyciu na miejsce mundurowi dobudzili mężczyznę i przeprowadzili postępowanie wyjaśniające. Zakończyło się ono nałożeniem mandatu karnego na sprawcę wykroczenia, który po zakończonej interwencji udał się do miejsca zamieszkania.

 

Zobacz również