Bieg Gladiatoratortrasa

Gladiatorzy w natarciu (DUŻO ZDJĘĆ)

Tego jeszcze w Świdnicy nie było. Do pokonania trasa z licznymi przeszkodami naturalnymi – bagnami, wodą, pagórkami, zaroślami, wzniesieniami i sztucznymi – ścianami, linami, kanałami. Trzeba było wspinać się, czołgać, pokonywać przeszkody, a czasem nawet umorusać w błocie!  Po raz pierwszy w Świdnicy odbył się bieg przeszkodowy dla dzieci. Około 300 dzieci  w wieku od 5 do 14 lat wzięło udział w  MATEX Łazienka dla Ciebie Bieg Małego Gladiatora.

Areną MATEX Łazienka dla Ciebie Bieg Małego Gladiatora były tereny przy boiskach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (ul. Śląska 35). Bieg otworzyli Szymon Chojnowski, zastępca prezydenta Świdnicy, Jerzy Żądło, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Marcin Pazdur, przedstawiciel firmy Matex.

Na trasie liczącej pół kilometra zmierzyło się prawie 300 małych gladiatorów. A łatwo nie było. Trzeba było pokonać między innymi rów z błotem, przejść przez wąski tunel, czy przenieść ciężki worek. Każdy, komu udało się pokonać trasę, został zwycięzcą i otrzymał certyfikat oraz upominki od organizatorów. Co jednak najważniejsze, niektórzy pokonali własne słabości i niewątpliwie przeżyli wielką przygodę.

Rodzice, oczekując na start swoich dzieci, mogli zapoznać się z atrakcyjnymi prezentacjami łazienek, kotłów gazowych i pomp ciepła, kotłów stałopalnych na pellet, przygotowanymi przez firmę MATEX oraz jej partnerów.

MATEX Łazienka dla Ciebie Bieg Małego Gladiatora to po RST Półmaratonie Świdnickim, Biegu Noworocznym ZUPBADURA, AKTYWNI24 – Galeria Świdnicka, MARCONI INDOOR TRIATHLON ŚWIDNICA to kolejna impreza sportowa w Świdnicy, której potencjał dostrzegają lokalni przedsiębiorcy i wspierają wydarzenie jako sponsor tytularny.

Zobacz również