Po dwóch latach przerwy wracają świdnicko-dzierżoniowskie derby. Te mecze zawsze elektryzują zawodników, działaczy i kibiców z obu miast. Jak zawsze możemy spodziewać się zażartej walki o każdą piłkę. Wielki mecz Żagiew Dzierżoniów – ŚKPR Świdnica nietypowo w piątek, 8 listopada o godzinie 19.30 w Dzierżoniowie.

Będzie to pojedynek na szczycie II ligi. Żagiew jest wiceliderem, natomiast ŚKPR jest czwarty. Oba zespoły przegrały w tym sezonie tylko po jednym spotkaniu: Żagiew u siebie z liderem Szczypiorniakiem Gorzyce Wielkie, a ŚKPR na inaugurację w Brzegu z Orlikiem. W tabeli Żagiew ma trzy punkty więcej, bo rozegrała o jeden mecz więcej od Szarych Wilków.

Derby rządzą się swoimi prawami. Za gospodarzami będzie przemawiał atut własnej hali, ale możemy być pewni, że najmłodszy w lidze zespół świdnicki z pewnością tanio skóry nie sprzeda. Ekipa trenerów Krzysztofa Terebuna i Patryka Dębowczyka liczy przy tym na obecność i wsparcie swoich kibiców. Do Dzierżoniowa jest przecież raptem 30 kilometrów!

Smaczku rywalizacji doda fakt, że w szeregach Żagwi zobaczymy aż trzech byłych graczy ŚKPR-u – bramkarzy Tomasza Wasilewicz Błażeja Potockiego oraz skrzydłowego Patryka Rogaczewskiego.

Dodajmy, że dwa ostatnie derbowe pojedynki padły łupem ŚKPR-u. W sezonie 2016/16 świdniczanie wygrali w Świdnicy 31:25, a w Dzierżoniowie 32:22.

8. kolejka (8-10.11)
Żagiew Dzierżoniów – ŚKPR Świdnica (piątek, 19.30)
Wolsztyniak – GOKiS Kąty Wrocławskie
Moto Jelcz Oława pauzuje
SPR Oleśnica – Sparta Oborniki Wlkp.
Szczypiorniak Gorzyce Wielkie – Orlik Brzeg
EUCO UKS Dziewiątka Legnica – Trójka Nowa Sól
Zew Świebodzin – Tęcza Kościan

Zobacz również