Centrum Laseroweleczenie bóluterapia

Ciesz się życiem bez bólu

Bóle stawów i kręgosłupa spowodowane postępującą chorobą zwyrodnieniową lub problemy z postępującą osteoporozą ograniczają naszą aktywność, uniemożliwiają realizację planów i pasji i podstępnie odbierają nam radość życia? Czy zdrowy sen bez tabletek przeciwbólowych może być już tylko marzeniem? Nie – poznajcie historie pacjentów Centrum Terapii Laserowej we Wrocławiu.

Pan Dariusz od zawsze był osobą bardzo aktywną i pasjonatem sportów ekstremalnych – narty, windsurfing, rower górski, paralotnia – bez względu na pogodę i porę roku. Swoje pasje połączył nawet z pracą zawodową. I nagle wszystko się zmieniło. Dysfunkcja kolan i zniszczenie chrząstki stawowej brzmiały jak wyrok. Jakakolwiek aktywność fizyczna stała się niemożliwa, nawet wchodzenie po schodach sprawiało ogromny ból. Wszelkie próby leczenia nie dawały rezultatów i konieczność wymiany stawów stawała się coraz bardziej realna. W Centrum został zakwalifikowany do terapii MBST® – pierwszej na świecie metody, która przy wykorzystaniu jądrowego rezonansu magnetycznego skutecznie łagodzi ból i przyspiesza regenerację tkanek w schorzeniach układu ruchu, gdzie został poddany dziewięciu jednogodzinnym sesjom terapeutycznym. Już po pierwszym dniu ustąpiły dolegliwości bólowe, po czterech zabiegach zauważył nieprawdopodobną, jak to określił, poprawę w codziennym funkcjonowaniu, a po zakończeniu terapii praktycznie zapomniał o swojej chorobie. Dzisiaj, żyjąc bez bólu i realizując się na nowo w swoich ulubionych dyscyplinach sportowych, prawie nie wierzy, że musiał tak cierpieć.

W tradycyjnych metodach terapeutycznych leczy się przede wszystkim objawy, a nie przyczynę choroby. Może to prowadzić do krótkotrwałej redukcji bólu, ale nie zatrzymuje niestety postępów choroby zwyrodnieniowej. Terapia MBST® natomiast jest zorientowana na podstawy medycyny regeneracyjnej i na przyczynę choroby. Celem, oprócz redukcji bólu, jest aktywacja procesów metabolicznych w organizmie uruchamiających procesy regeneracji chorej tkanki. Stymulacja rezonansem magnetycznym pobudza własny potencjał organizmu do regeneracji.

Od prawie 20 lat w Niemczech i wielu innych krajach stosowana jest terapia MBST® wykorzystująca zmienne pole magnetyczne do leczenia schorzeń układu ruchu. W odróżnieniu od zabiegów stałym polem magnetycznym, leczenie za pomocą rezonansu magnetycznego już w ciągu 5-9 zabiegów może znieść objawy bólowe i rozpocząć proces regeneracji tkanek zarówno w zmianach zwyrodnieniowych, jak i pourazowych narządu ruchu.  Innowacyjna terapia MBST® niemieckiej firmy MedTec Medizintechnik GmbH to pierwsza na świecie terapia, w której wykorzystano jądrowy rezonans magnetyczny do naturalnego, nieinwazyjnego łagodzenia bólu i regeneracji w bolesnych zmianach układu mięśniowo-szkieletowego.

Wskazania do terapii MBST®:

◾ Choroby zwyrodnieniowe stawów i kręgosłupa oraz krążków międzykręgowych

◾ Osteoporoza

◾ Zaburzenia metabolizmu kości

◾ Urazy sportowe i powypadkowe

◾ Stabilizacja i regeneracja naciągniętych więzadeł i ścięgien

◾ Przyspieszenie gojenia złamań każdego rodzaju

◾ Regeneracja mikrozłamań

◾ Regeneracja i rekonstrukcja chrząstki stawowej po urazach i operacjach

◾ Rekonwalescencja po operacji endoprotezy

◾ Ból ścięgna Achillesa (po urazie, naciągnięciu, zapaleniu)

◾ Łokieć golfisty i łokieć tenisisty

◾ Kolano skoczka

◾ Zwapnienia okołobarkowe/zespół bolesnego barku

◾ Zespół powypadkowy kręgosłupa szyjnego

◾ Zapalenie rozcięgna podeszwowego/ostroga piętowa

◾ Halluksy

◾ Zapalenie kaletki maziowej

i wiele innych

Terapia MBST® jest prowadzona wyłącznie na zlecenie i pod nadzorem lekarza. Programy terapeutyczne dobierane są indywidualnie dla konkretnego pacjenta w trakcie wizyty kwalifikacyjnej.

Jako ośrodek zajmujący się od 28 lat dermatochirurgią laserową, estetyką medyczną, usuwaniem tatuaży i medycyną anty-aging Centrum Terapii Laserowej rozszerzyło ofertę o zabiegi medycyny regeneracyjnej, łagodzące dolegliwości bólowe i przywracające sprawność ruchową. W styczniu 2017 roku jako pierwszy w Polsce został uruchomiony ośrodek  MBST® w Centrum Terapii Laserowej we Wrocławiu.

 

Centrum Terapii Laserowej

Wrocław  ul. Jaracza 75

(obok Mostu Warszawskiego)

rejestracja tel. 71 330 31 13, 71 330 31 11,

kom. 502 475 502

www.centrumterapiilaserowej.pl

Zobacz również