CedeenkonkursMDKprzegląd

“Cedeen” wystąpi na Arlekinadzie

“Cedeen”  jedzie na XVII Ogólnopolski Festiwal Małych Form Teatralnych “Arlekinada” 2019 do Inowrocławia!

Do udziału w tegorocznej edycji festiwalu zgłosiło się 17 grup młodych aktorów-amatorów ze szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowo-wychowawczych z całego kraju. Rada Artystyczna Festiwalu, w skład której weszli – Elżbieta Piniewska – twórczyni i opiekun artystyczny “Arlekinady” oraz Jerzy Rochowiak – poeta, dramaturg, reżyser – do finału zakwalifikowała 9 z nich, w tym grupę z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy pod opieką Joanny Chojnowskiej.

Przesłuchania grup teatralnych odbędą się 29 i 30 marca. Oceniać ich będzie jury, w którym zasiądą w tym roku Tomasz Wasilewski – polski reżyser i scenarzysta filmowy, nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem za najlepszy scenariusz na 66. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, Jerzy Rochowiak – poeta, dramaturg, reżyser, autor książek dla dzieci, scenariuszy, słuchowisk radiowych, Marta Nieradkiewicz – aktorka, która ma na swoim koncie wiele nagród – m.in. Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego.

Na “Arlekinadzie” oprócz rywalizacji odbędą się warsztaty. 29 marca poprowadzi je Mateusz Kowalski, aktor Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Drugiego dnia festiwalu swoje warsztaty wykorzystania technik audiowizualnych w teatrze poprowadzi wykładowca ASP w Krakowie, Dawid Kozłowski.

30 marca, w ramach festiwalu, w inowrocławskim teatrze o godz. 18.00 odbędzie się koncert Damiana Ukeje „Moje boskie Buenos”.

Aktorzy grupy “Cedeen”: Elżbieta Tądel, Zuzanna Wolińska, Daria Miechurska, Adrianna Lasończyk, Nadia Antonowicz, Izabela Trojanowska, Dagmara Brendowska, Angelika Czerkawska,  Amelia Rzeszowska, Julia Żydek, Zofia Witoń, Patrycja Hawro, Kacper Sowa,  Franciszek Tabor, Norbert Sułek, Rafał Lisowski.

“Raz dokoła”- to próba adaptacji “Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, której podjęli się uczestnicy grupy teatralnej “Cedeen” pod kierunkiem opiekuna i reżysera Joanny Chojnowskiej.

Program Arlekinady

PIĄTEK, 29 marca 2019 r.

godz. 14.00-18.00 – inauguracja Festiwalu, przesłuchania konkursowe – część I

1. Teatr AVIS z Nowosolskiego Domu Kultury – „Parafanały” w reż. Alicji Chyżak-Fitas i Katarzyny Niemiec

2. Teatr TALIA z Zespołu Szkół w Chrostkowie – „Elikia” w reż. Anny Gołębiewskiej-Polak

3. Teatr BEZ (pre)TEKSTU z I LO im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu   – „Ciał ciało” w reż. Wiesławy Wójcik i Anny Rozmianiec

4. Teatr TRUPA z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie  – monodram Kamila Żebrowskiego „Kochany Panie Ludwiku” w reż. Jolanty Tomasiewicz i Kamila Żebrowskiego

godz. 19.00, I LO im. J. Kasprowicza – warsztaty pantomimy (prowadzący: Mateusz Kowalski z Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego)

SOBOTA, 30 marca 2019 r.

godz. 9.00-14.00 – przesłuchania konkursowe – część II

1. Teatr ZAMIAST z Gminnego Ośrodka Kultury SEZAM w Tarnowie Podgórnym – „Kartoteka rozrzucona” w reż. Grażyny Smolibockiej

2. Teatr EKSPOZYCJA z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Poznaniu – „Za daleko do brzegu” w reż. Adama Brzezińskiego

3. Teatr MATYSAREK z I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Złotowie – „12 demonów Witkacego” w reż. Andrzeja Motaka

4. Teatr NIESKROMNY z II LO im. K.I. Gałczyńskiego w Olsztynie – „Zabić ją” w reż. Barbary Święcickiej

5.  Teatr CEDEEN z Młodzieżowego Domu Kultury im. M. Kozara-Słobódzkiego w Świdnicy – „Raz dokoła” w reż. Joanny Chojnowskiej

godz. 15.00, I LO im. J. Kasprowicza – warsztaty „Wykorzystanie technik video w teatrze” (prowadzący: Dawid Kozłowski z Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejko w Krakowie)

godz. 18.00 – koncert Damiana Ukeje „Moje boskie Buenos”

godz. 19.30 – ogłoszenie wyników „Arlekinady” i wręczenie nagród laureatom

Zobacz również