Alicja Majewskakoncert

Alicja Majewska wystąpi w Świdnicy

20 października 2019 r. na scenie  Świdnickiego Ośrodka Kultury zabrzmi jeden z najpiękniejszych głosów polskiej piosenki lirycznej – Alicja Majewska. Artystka będzie promować najnowszą pytę „Żyć się chce”, która ukazała się w marcu 2019 roku. 

Kolekcję tworzących ją piosenek, podobnie jak cały repertuar artystki, cechuje uczciwość wobec słuchacza i dbałość o jak najwyższą jakość muzyczną i literacką. Tym razem do wykwintnych kompozycji Włodzimierza Korcza napisali teksty znakomici autorzy – Magda Czapińska, Monika Partyk, Artur Andrus, Tomasz Misiak, Andrzej Sikorowski. Wykorzystano również tekst Wojciecha Młynarskiego sprzed kilkunastu lat. Alicja Majewska powierzone utwory interpretuje trafnie, jak zawsze – z ogromnym wyczuciem i klasą.

Na płycie i w programie koncertu „Żyć się chce” znalazły się dwie szczególne piosenki. „Żal niebieski”, która jest hołdem dla przyjaciela artystki, zmarłego Zbigniewa Wodeckiego oraz „Przed nocą i mgłą” – znana melodia kojarzona z serialem „07 zgłoś się”.

Alicja Majewska wystąpi z towarzyszeniem Włodzimierza Korcza oraz Warsaw Opera Quartet.

Data
20 Października 2019

Godzina
17.00

Miejsce
sala teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury, Rynek 43

Bilety
bilety: 100 zł (parter) / 90 zł (balkon)

 

Zobacz również