Beata Moskal-Słaniewskaizba pamięciNSZZ SOlidarnośćświdnicaTadeusz GrabowskiZofia Cierniewska

40 lat NSZZ Solidarność. W Świdnicy powstanie Izba Pamięci. Przynieś swoje pamiątki na wystawę!

Władze Świdnicy tworzą izbę pamięci poświęconą działalności NSZZ Solidarność. Można już przekazywać eksponaty, które będą w niej wystawione.

W 2020 roku przypada 40-lecie powstania NSZZ „Solidarność”. Świdnickie obchody jubileuszu związku rozpoczną się 31 sierpnia 2020 r., a kulminacja uroczystości planowana jest na 4 września.

W ubiegłym tygodniu prezydent Beata Moskal-Słaniewska spotkała się z przedstawicielami związku – Zofią Cierniewską, przewodniczącą Rady Oddziału NSZZ „Solidarność” powiatu świdnickiego oraz Tadeuszem Grabowskim – w sprawie przygotowań jubileuszu. Jednym z pomysłów jest utworzenie Izby Pamięci – miejsca, gdzie zgromadzone zostaną pamiątki dotyczące działalności związku.

–  Zajrzyjcie do szuflad, pudełek, segregatorów. Każde zdjęcie, gazeta, broszura może stać się cennym eksponatem. Koordynatorem obchodów ze strony Urzędu Miejskiego będzie Joanna Trojan-Skała, kierownik Referatu Kultury. Zapraszam do kontaktowania się z nią w tej sprawie. Sugestie i pomysły, dotyczące obchodów również są miłe widziane – mówi prezydent Słaniewska.

Gdzie dostarczać pamiątki z działalności NSZZ Solidarność?

Pamiątki można przekazywać codziennie bezpośrednio w siedzibie związku przy ul. Łukasińskiego 13, w godzinach 9.00-15.00 (adres e-mail: swidnica@solidarnosc.org.pl), w Urzędzie Miejskim (Referat Kultury, pokój 317, w godz. 7.30-15.30, e-mail: j.trojan-skala@um.swidnica.pl) lub w sekretariacie Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Długiej 33, w godz. 8.00-18.30 (poniedziałku do piątku).

Zobacz również