4. RST Półmaraton ŚwidnickiOSiRsport

4. RST Półmaraton Świdnicki tuż tuż!

Już tylko kilka dni dzieli nas od czwartej edycji RST Półmaratonu Świdnickiego. Blisko 1400 zawodników w sobotę 3 listopada w samo południe wyruszy na trasę tego wymagającego biegu. W tym roku organizatorzy przygotowali kilka zmian logistycznych. Drobnej modyfikacji uległa trasa biegu oraz miejsce mety. Jak zwykle nie zabraknie atrakcji towarzyszących głównej imprezie.  Za nami oficjalna konferencja prasowa na której organizatorzy zaprezentowali szczegóły nadchodzącego wydarzenia. 

Udział w dzisiejszym spotkaniu wzięli w wieży ratuszowej wzięli: prezydent Świdnicy Beata MoskalSłaniewska, wicestarosta świdnicki Zygmunt Worsa, zastępca wójt Gminy Świdnica Zbigniew Kanicki, dyrektor firmy RST Piotr Bar oraz Danuta PilarzMałkiewicz z fundacji Wroactiv.

Meta na nowym stadionie
Jedną z nowości tegorocznej edycji półmaratonu będzie meta biegu. W tym roku zawodnicy będą  kończyć swoją próbę na terenie wyremontowanego stadionu im. Janusza Kusocińskiego. O to czy obiekt spełni oczekiwania zapytana została prezydent Świdnicy: – Już w ubiegłym roku kiedy trwał jeszcze remont stadionu, biegacze związani z półmaratonem i przede wszystkim świdniczanie pytali czy  podczas następnej edycji będziemy finiszować na tym obiekcie. Taka była umowa i tak się rzeczywiście stanie. Myślę, że nie ma żadnych obaw związanych z ilością osób, które odwiedzą nasz stadion podczas samej imprezy. Zarówno finiszujących biegaczy oraz kibiców zgromadzonych na trybunach. Będzie to spektakularna meta biegu, którą będzie można bezpiecznie i komfortowo obejrzeć z wysokości trybun. – mówi Beata MoskalSłaniewska. Kolejną nowością będzie zmiana lokalizacji wręczenia głównych nagród dla najlepszych sportowców. Ceremonia wręczenia medali i nagród najszybszym biegaczom odbędzie się w auli widowiskowej I Liceum Ogólnokształcącego. – Aula po kapitalnym remoncie ze świetnym nagłośnieniem i możliwością prezentacji bezpośredniej na dużym ekranie sprawdzi się idealnie w takiej sytuacji. Kibicuję tylko, żeby w dniu półmaratonu dopisała pogoda – dodaje wicestarosta Zygmunt Worsa.

Tegoroczna trasa biegu:
Rynek – Kotlarska – Muzeum – Komunardów – Ks. Bolka Świdnickiego – Saperów – Rzeźnicza – Mieszka I – Miłego Dnia – Śląska – Przyjaźni – Kraszowicka – Opoczka – Bojanice – Burkatów – Bystrzyca Dolna – Śląska – stadion OSiR.

Szczegółowe informacje na temat półmaratonu pod adresem:
http://polmaraton.swidnica.pl/

 

 

 

Zobacz również