jubileuszSpołeczna Szkoła Podstawowa

25 lat minęło (FOTO/WIDEO)

Gratulacje, życzenia, pokazy artystyczne – 12 czerwca odbyła się w teatrze ŚOK gala jubileuszowa 25-lecia Społecznej Szkoły Podstawowej w Świdnicy. 

Spotkanie rozpoczął film w wersji LipDub, w którym oprowadzono nas po szkole przy ul. Mickiewicza. Gości przywitał dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej w Świdnicy Jacek Urbański. Przedstawił historię i specyfikę placówki w regionie. Na scenie głos zabrali wyjątkowi goście m. in. prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, wicestarosta powiatu świdnickiego Zygmunt Worsa, prezes zarządu Fundacji “Naszej Szkole” Arkadiusz Szulikowski. Na widowni zasiadali byli dyrektorzy, fundatorzy i założyciele szkoły, byli i obecni nauczyciele oraz rodzice i uczniowie.

Następnie uczniowie zabrali widzów w kosmiczną podróż. Droga prowadziła z Wszechświata przez nasz układ słoneczny, Ziemię wprost do Świdnicy i Społecznej Szkoły. Na scenie panowała przez dłuższy czas ciemność i gra aktorska za pomocą kinetycznej sztuki świateł. Dominowały ruch i muzyka. Wszystko przeplatał humor, taniec, śpiew uczniów szkoły.

Jubileusz był okazją do podsumowania 25 lat Społecznej Szkoły oraz pokazania jej wyjątkowości na terenie miasta i powiatu świdnickiego.

foto/wideo: SSP

 

Zobacz również