policjapościgzatrzymanie

24-latek zatrzymany po policyjnym pościgu

Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów grozi 24-letniemu piratowi drogowemu zatrzymanemu przez świebodzickich policjantów. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej, nigdy też nie posiadał prawa jazdy, a swoim zachowaniem zmusił policjantów do pościgu.
Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Świebodzicach nocną porą patrolowali rejon miasta. W pewnym momencie zauważyli pojazd marki Opel, który nie posiadał tylnych świateł.  Funkcjonariusze, jadąc bezpośrednio za pojazdem, włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, dając tym samym jasny sygnał kierowcy do zatrzymania pojazdu. Ten jednak w reakcji przyśpieszył. Policjanci natychmiast podjęli za nim pościg.

-Na ulicy Żeromskiego mężczyzna, nie widząc dalszych szans ucieczki autem, opuścił je i zaczął uciekać pieszo. Jednak nie  trwało to  długo, bo policjanci szybko  zatrzymali go ulicę dalej. Pirat drogowy, którym okazał się 24 -latek, został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że mężczyzna jest trzeźwy, ale nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Nieodpowiedzialny 24-latek, który świadomie nie zatrzymał się do kontroli drogowej, mimo stosowania przez funkcjonariuszy sygnałów dźwiękowych oraz świetlnych, dopuścił się czynu zabronionego zagrożonego karą do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto sąd może też zakazać mu prowadzenia pojazdów nawet na okres 15 lat. Oprócz tego mężczyzna ukarany został za kierowanie autem bez uprawnień – relacjonuje Magdalena Ząbek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Zobacz również