Fundacja Inicjatywa Bkino pleneroweŻarow

11. edycja żarowskiego festiwalu filmowego Different Point of View – Kino letnie w Żarowie

W ramach 11. edycji żarowskiego festiwalu filmowego Different Point of View, miłośnicy ambitnego kina festiwalowego będą mogli wybrać się na plenerowy seans, który Fundacja Inicjatywa B 28 czerwca organizuje w żarowskim parku miejskim.

Będzie to 2 z 3 spotkanie filmowe, które realizowane jest w postaci kina letniego przez organizatora festiwalu, który w Żarowie przygotował następujące atrakcje.

–  Głównym punktem programu będzie seans trzech krótkometrażowych, fabularnych filmów. Podczas projekcji w Żarowie zobaczymy: Totalna harmonia – Roman Jarosz (2017), Fabryka – Maciej Adamek (2006) oraz Wilk – Mikołaj Grzebieniak (2018) – będą to materiały bardzo zróżnicowane – tłumaczy Tomasz Nycz. – Przed projekcją filmu „Wilk” odbędzie się spotkanie autorskie w plenerze z reżyserem filmu: Mikołajem Grzebieniakiem. Podczas rozmowy zapytamy reżysera – członka zespołu Nikolaus Film Studio o trudności związane z produkcją filmu, porozmawiamy o bohaterach, o korzyściach i problemach młodego filmowca po premierze filmu. Spotkanie poprowadzi Gwidon Adam Pis.

Ponadto dla przybyłych gości czekać będą leżaki festiwalowe z numerkami konkursowymi – przed projekcją odbędzie się losowanie „Szczęśliwego leżaka”, którego tymczasowy właściciel otrzyma pakiet upominków-gadżetów z festiwalu Different Point of View­. Będzie także gastronomia prowadzona przez: Hoppy Lab – Browar rzemieślniczy z Żarowa oraz food-truck Quick Food.

Więcej na temat zbliżających się kin plenerowych oraz wydarzeń towarzyszących, można przeczytać na stronie festiwalu: https://inicjatywab.pl/dpovedycja11/ .

 

Zobacz również